Air PolandNa polskim rynku od kilku lat (dokładnie od lutego 2007 roku) działają czarterowe linie lotnicze Air Italy Polska, jednak w tym roku przewoźnik postanowił zmienić nazwę na Air Poland. Zmiana nazwy jest wynikiem poszerzenia więzi linii z polskim rynkiem, zabieg taki z pewnością pozwoli zdobyć wielu nowych klientów. Tym bardziej, że przewoźnik postanowił uruchomić nowe połączenia m.in. z Krakowa do USA oraz Kanady. Linie lotnicze Air Poland ( kiedyś Air Italy Polska) posiadają swoją bazę operacyjną na lotnisku im. Chopina w Warszawie, a loty wykonywane są także z Katowic, Gdańska, Wrocławia i Poznania. Planowane rejsy za ocean, w maju wystartowało połączenie do Chicago, nieco później otwarte zostanie połączenie do Hamilton niedaleko Toronto. Celem jaki niesie za sobą zmiana nazwy jest lepsze kojarzenie linii z Polską na terenie Ameryki. Ponadto prezes firmy Mariusz Szpikowski poważnie myśli o wykonywaniu lotów regularnych, dlatego też wystąpił do Urzędy Lotnictwa Cywilnego o koncesję na takie loty. Wtedy tez mogło by ruszyć połączenie z Krakowa i Rzeszowa do Nowego Jorku. Do współpracy przewoźnik zachęcił biuro podróży Panorama Travel&Tours, które z pewnością zadbają o to by samoloty przewoźnika zawsze miały pełne obłożenie.

Air Poland dalej pozostanie członkiem Air Italy Group, dzięki czemu przewoźnik będzie dalej miał solidne wsparcie w swojej działalności. Linia lotnicza dokłada wszelkich starań by spełniać najwyższe międzynarodowe standardy bezpieczeństwa. Celem firmy jest osiągnięcie pozycji lidera na polskim rynku czarterowym w zakresie punktualności i jakości oferowanych usług. W 2009 roku otrzymał srebrny laur konsumenta w kategorii odkrycie roku, natomiast już rok później został laureatem złotego lauru konsumenta. Jest to duże wyróżnienie a zarazem obietnica, że każdego roku będzie tylko lepiej.

Air Poland będzie w 2011 roku obsługuje loty dwoma samolotami Boeing 737-800, natomiast rejsy do Hamilton oraz Chicago będą realizowane samolotami Boeing 767.