Kto chce spędzić aktywnie wypoczynek, a nie tylko leżeć na plaży powinien wybrać się na urlop w kwietniu, do czego zachęcają obniżki cen w irlandzkich liniach lotniczych. Loty i przesiadki są dopasowane w taki sposób, że w krótkim czasie możemy zwiedzić kilka miast i wiele zabytków.

Ibiza

Planowana podróż z Ryanairem to wylot z Krakowa do Pizy, następnie przelot z Pizy na Ibizę. Po spędzeniu urlopu na Ibizie, w drodze powrotnej możemy zwiedzić Madryt, skąd wrócimy do Krakowa.

Krzywa wieża w Pizie to jedna z najsłynniejszych budowli świata, którą co roku odwiedza około 10 milionów turystów. Od 2001 roku wieże ponownie oddano turystom do zwiedzania, wcześniej było to zakazane, z powodu niebezpieczeństwa, jakie wywoływało znacznie odchylenie wieży.

Następnie turyści spędzą kilka dni na Ibizie, trzeciej co do wielkości wyspie hiszpańskich Balearów. Do 70. Lat to miejsce było nieodkryte, a jedyne co można było tu znaleźć to niedotknięte cywilizacją, wspaniałe krajobrazy. Obecnie lotnisko na Ibizie przyjmuje najwięcej turystów w całej Hiszpanii. Sezon turystyczny rozpoczyna się już w kwietniu i hucznie trwa do końca października. Inaczej nazywana jest białą wyspą słynie z hucznych zabaw, najlepszych dyskotek w Europie, licznych złocistych plaż, w tym wiele plaży dla nudystów. Kto lubi niekończące się życie nocne może wybrać się to San Antonio, które uważane jest za najbardziej rozrywkowe miejsce wyspy. Chcąc odwiedzić spokojniejsze dzielnice warto wybrać się do mniejszych miasteczek jak Santa Agnes, czy Santa Mateu , które odznaczają się spokojniejszym trybem życia i nieco innym charakterem zabytków. Rozbudowana baza hotelowa Ibizy znajduje się na południowo- wschodnim i zachodnim wybrzeżu Ibizy. Znajdują się tam zarówno apartamenty jak i nowoczesne hotele, utrzymane na wysokim poziomie. Ibiza to wspaniałe miejsce do przeżycia niezapomnianych wakacji, stąd ta wyspa jest często oferowana w ofertach first i last minut różnych biur podróży. Po szaleństwach na gorącej wyspie możemy udać się do Madrytu, gdzie spożytkujemy czas na zwiedzaniu tajników i zabytków europejskiej kultury.

Ibiza