tripsWakacje to magiczny czas, w którym chcemy przede wszystkim odpocząć od nużącej nas codziennej rzeczywistości. Mimo to dobry wypoczynek nie może doprowadzić nas do bankructwa, co zrobić jeżeli chcemy zrelaksować się gdzieś na Kanarach za przystępną cenę? Jest na to kilka sposobów, dzięki którym wilk będzie syty (wyjedziemy na urlop) i owca będzie cała (nie wydamy ostatniego grosza).

Czas to pieniądz!

Jeśli gotowa oferta biura podróży to nie to, czego szukamy, możemy sami zorganizować sobie wolny czas, jednak, by zminimalizować koszty, powinniśmy zacząć jak najwcześniej. Ceny hoteli i przelotów w czasie, gdy zbliża się już okres wakacyjny podskakują wysoko do góry. Sezon rozpoczyna się w pełni i już wszyscy właściciele obiektów wypoczynkowych doskonale wiedzą, że jak oskubać turystów. Wcześniejsze przygotowanie (jeżeli chodzi o wypady w miejsca egzotyczne), to także możliwy zakup sprzętu np. do nurkowania, za niższą kwotę czy możliwość zaszczepienia się przeciwko chorobom grasującym w gorącym i wilgotnym klimacie.

Ostatni dzwonek na zakupy!

Oferta last minute to jedna z coraz częściej wybieranych, warto przetrzymać organizatorów do ostatniej chwili, wtedy wielu z nich decyduje się obniżyć cenę wycieczki. Wczasy mogą być dzięki niej naprawdę tanie, jednakże musimy czekać z tą możliwością aż do ostatniej chwili. Jeśli nie planujemy urlopu, bądź dokładnie nie wiemy, kiedy będziemy mieli możliwość z jego skorzystania warto pomyśleć nad tą opcją. Gdy już mamy załatwione wolne, najlepiej spakować się i odwiedzać jedne z większych biur podróży. W takich miejscach wybór będzie różnorodny a także może okazać się iż jest większa dostępność miejsc. Nie zawsze jednak last minute może okazać się świetnym wyborem. Po pierwsze niekoniecznie musi trafić się wycieczka, na którą chcielibyśmy się wybrać, mogą zdarzyć się niższe standardy, tak naprawdę nic nie zaplanowaliśmy a decyzję trzeba podjąć jak najszybciej. Istny chaos. Jednakże za ten chaos i kilkudniowy ból brzucha wywołany niepokojem o niespełnione wakacyjne plany może się szczerze opłacić.

tripsW grupie siła!

Niższa cena może wiązać się także z większą liczbą uczestników wycieczki. Nie chodzi tutaj jednak wyłącznie o podróże za granicę ale również weekendowe wyjazdy w polskie miasta. Jednakże należy zapamiętać iż w tej formie dojazd + odjazd musimy obmyślić na własną rękę. Oferty te również rezerwuje się z dużym wyprzedzeniem i czas decyzji jest dosyć krótki. W cenie zazwyczaj znajdziemy tam pobyt w hotelu, niekiedy organizowane są dodatkowe atrakcje.