lotLOT wprowadza ostatnio dużo zmian w celu udogodnienia podróży swoim klientom. Oprócz całkiem nowego serwisu podróżniczego „Inspiracje” dodają teraz również użytkowanie urządzeń elektronicznych przez cały okres lotu. Dokładnie od 17 lutego wszyscy podróżni mogą korzystać z wszelkiego rodzaju urządzeń w trybie samolotowym nieprzerwanie od chwili startu aż do lądowania maszyny. Tryb samolotowy czyli innymi słowy tryb offline pozwala bowiem na korzystanie z telefonu czy innego akcesorium, a właściwie ze wszystkich jego funkcji jak aparat, odtwarzacz mp3, różnego rodzaju gry i tym podobne aplikacje. Telefon nie jest połączony wówczas z siecią komórkową dlatego też prowadzenie rozmów czy wysyłanie sms-ów jest niemożliwe. Takie udogodnienie z pewnością ucieszy osoby, który w swoich smartfonach mają zgraną ulubioną muzykę, grę, czy e-boka.

Informacja została potwierdzona u źródła tj. przez rzecznika prasowego LOT-u Barbarę Pijanowską-Kuras. Zakomunikowała ona również, że we wszystkich rejsach pasażerowie będą informowani o możliwości korzystania z urządzeń elektronicznych. Rzeczniczka linii lotniczych twierdzi, że tego typu decyzja raczej spotka się z aprobatą podróżnych gdyż zdecydowanie zwiększy ona komfort lotu. Klienci od tej pory będą mogli umilić sobie czas wykorzystując przy tym własne urządzenia, wykonując na nich czynności, na które w danej chwili będą mieli ochotę. Rozwiązanie to jest kolejnym krokiem w akcji „Ty wyznaczasz kierunek”, która ma na celu zmianę i unowocześnienie komunikacji. Potrzeby pasażerów są dla linii lotniczych LOT na pierwszym miejscu dlatego też stosuje się coraz to nowsze oferty które będą zaspokajały wymogi jak największej liczby klientów. Na tego typu rozwiązanie pozwoliła Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego która stwierdziła że użytkowanie danych przyrządów nie zaszkodzi w jakikolwiek sposób funkcjonowaniu systemów pokładowych, warunkiem jest oczywiście korzystanie z trybu offline. Zanim wprowadzono dane zmiany pasażerowie musieli wyłączyć wszelkie urządzenia na czas startu oraz lądowania, a także w sytuacji gdy wyświetlało się polecenie nakazujące zapięcie pasów bezpieczeństwa.

To jednak nie koniec zmian i nowości jakie wprowadza polski przewoźnik. Czy mówi Wam coś hasło „LOT Upgrade”? to najnowsze dziecko LOT-u, czyli usługa, dzięki której mając bilet lotniczy w klasie ekonomicznej można podróżować w klasie biznes. Jak to możliwe? Otóż polska linia zdecydowała się udostępnić swoich pasażerom możliwość wylicytowania bardziej wygodnej podróży za minimalną kwotę 300 zł.

Liczba lotów na jakiej działa nowa usługa jest ograniczona. Licytacja lepszej oferty dostępna jest do 48 godzin przed planowanym odlotem. Przewoźnik decyduje o przyjęciu nowej ceny w wybranym przez siebie momencie od 72 do 48 godzin przed odlotem. Kiedy to uczyni, pasażer musi zapłacić za bilet tyle ile wylicytował i nie ma możliwości zamiany lub odsprzedaży nowego biletu.

lot