lot airlinesDziałalność linii lotniczych nie ogranicza się tylko do przewozu osób i towarów, wielu przewoźników angażuje się w wydarzenia kulturalne, czy sportowe. Tak też jest w przypadku Polskich linii lotniczych LOT, które zdecydowały się również na wsparcie przedsięwzięć kinowych i artystycznych. PLL LOT został oficjalnym partnerem musicalu „Mamma mia”. Musical ten stworzyła Catherine Johnson w Wielkiej Brytanii a oparty był on na przebojach szwedzkiej grupy ABBA. Oprócz hitu sprzed lat i angielskiego musicalu, powstał również amerykański film w 2008 roku, który był ekranizacją tego przedsięwzięcia.

Niedawno miejsce miała premiera polskiej wersji „Mamma mia”, którą odgrywano w Teatrze muzycznym ROMA. Z tej okazji na pokładzie LOT-u przyleciał do naszego kraju wokalista zespołu Björn Ulvaeus wraz ze swoją żoną Leną. Oprócz ogromnego sukcesu kulturalnego dla kraju, jest to również świetna reklama dla polskiego przewoźnika, ponieważ jeden z samolotów, konkretnie Embraer 175 o rejestracji SP-LIA został oficjalnie uznany za maszynę tegoż musicalu. Z okazji tego wydarzenia obecnie pasażerowie LOT-u podróżujący Embraerami są witani różnymi przebojami grupy ABBA. Co możemy więc usłyszeć na pokładzie? Oczywiście takie hity jak: „Chiquitita”, „Take a chance on me”, „Waterloo” no i oczywiście główny punkt programu „Mamma mia”. Myślami możemy więc powrócić do lat siedemdziesiątych, gdy popularność zespołu była zdecydowanie największa. ABBA jest jednym z najbardziej kasowych grup muzycznych w historii, znana na całym świecie sprzedała miliony płyt a także wygrała w 1974 roku konkurs Eurowizji.

LOT współpracuje z Teatrem muzycznym ROMA już od dwóch lat, i jest jego oficjalnym przewoźnikiem. Wspólnie z teatrem w ramach promocji spektaklu „Mamma mia” linie przygotowały specjalny pokaz i nagrody dla półmilionowego pasażera polskich linii lotniczych. Wyróżnionym klientem linii został pan Maciej Kołodziej, a film związany z chwilą wręczenia nagrody z udziałem aktorów teatru można zobaczyć na popularnym serwisie youtube.com. Powitanie półmilionowego pasażera zostało odśpiewane i odtańczone przez artystów przy zdziwieniu pozostałych pasażerów czekających na swoją kolej. Była to akcja tak zwanego flash moba- czyli podstawiony, sztuczny tłum miał na celu zaskoczyć wszystkich świadków swoim show, w tym przypadku było to odśpiewanie polskiej wersji piosenki „Mamma mia”. Takie niespodzianki, zachęcają do częstszego korzystania z usług LOT-u.

lot airlines